Postitatud

Kivid ja kristallid – kuidas neid enesele valida

Igalt poolt võib leida midagi, mis sinu hinge toetab.

Kristallid ehk kivid usutakse olevat inimeste hingesid toetavad poolvääriskivid. Usutakse, et kivid räägivad meiega, puhastavad meid, aitavad leida hinges lohutust ja kosutust, toovad meeltesse selgust ja enesekindlust, annavad kaitset ning jõudu. Igale puuduolevale tundmusele meie hinges on kindlasti olemas vaste ka kivi näol, mis meid meie puuduses võiks aidata.

On paljusid soovitusi, kuidas leida endale hinge toetava sobilikku kivi – näiteks võtke kivi kätte ja tundke, kas kivi läheb teie käes soojaks või mitte. Teine variant on valida tähtkujude järgi. Kolmas variant on valida endale kristall või kivi tema enda omaduste järgi. Need on näited, mida soovitatakse kivi valimisel arvesse võtta.

Mida aeg edasi, seda enam olen avastanud siit-sealt lugedes, et üks kivi võib meiega teha peaaegu et kõike. Kaudselt võib see nii ka lõpuks olla, näiteks kui süda on “katki”, võtad roosa kvartsi ja tunned, et see kivi toetab sind. See on õrnroosa, paeluvalt lohutava ja armastust saatva värviga kivi ja see meeldib sulle. Seetõttu hakkad vajama alateadlikult selle kivi juuresolekut mõnda aega tihedamalt ja tunned, et tahadki seda enda läheduses hoida ja et see aitabki sind. Sulle meeldib seda kivi käes hoida ja tema imeilusat, puhast roosat värvi vaadata. Ühel hetkel märkad, et oled ka inimeste suhtes leplikum ja armastusväärsem.

Sellel murdsekundil, kui kivi imetlema hakkad, tervendad sa tegelikult juba iseennast. Sa vaatad seda kivi armastuse ja hooliva tundega. Sinu emotsioonid on positiivsed ja armastavad. Ja armastus, teadagi, ravib ja tervendab. Nii terveneb kogu su keha ja hing tasapisi.

Kuid teisest küljest on ringlemas palju erinevaid jutte ühe kivi toimetest või isegi korduvad toimed ja mõjutused erinevate kiviliikide vahel. Suuresti tuleneb see sellest, et ei taheta kopeerida teise kodulehe tekste, kuid tutvustama kive peab ja samas soovitakse ka eristuda teistest. Siis kirjutatakse juurde sarnast teksti, täiustatakse tutvustusi oma kogemuste ja tõlgenduste läbi, mis ei ole küll vale, kuid lõpuks on info seetõttu niivõrd mitmekülgne ja ehk isegi segadusse ajav. Paratamatult valgub tutvustus veidi laiali. Ühel hetkel ei tundu enam olevat nii tõene, et miks just see kivi peaks mind kõige enam aitama?

Lõppkokkuvõttes taandub kõik kivi värvile ja kujule ning piisaks ainult märksõnast, mis on kivi põhiülesanne. Sellel kodulehel olen omaltpoolt toonud tutvustuseks tekste kodulehtedelt, kust olen õppinud kivide kohta teadmisi ja kellega olen osaliselt teinud ka koostööd üle kuue aasta. Tutvustuseks olen kasutanud informatsiooni ka koolist, kus üheks valdkonnaks oli teiste seas ka kivide tervendava jõu olemusest loetud õppekursus, millest võtsin peaaegu sama palju aastaid tagasi osa.

Kui kivide ja üldse esoteerikatoodete pakkujad teenime me vaikimisi ühiskonda ja meie missiooniks on inimeste aitamine, rõõmu tagasi toomine ja ka tervendamine ning koostööd teha omaltpoolt saatusekaaslatega sellisel kujul on ainult meie kõigi tööd edendav. Kõik on kivide kohta räägitud, tutvustatud, ei ole mõtet omaltpoolt veel suurt lisada, kui ainult välja tuua allikas, kust info pärineb. Olen väljatoonud mõnedel üksikutel kividel toimet, mida suuresti tundsin enda puhul, kui neid kandsin, kuid nagu öeldud, enamat lisada ei ole tarvis.

Ma usun kivide tervendavatesse jõududesse, kuid usun, et õige kivi valimine käib lihtsamalt, kui seni reklaamitud. Jumal taevas ei ole tahtnud, et meid ja meie elusid looduse poolt saadetud abistavad vahendid oleksid kättesaadavad ainult kusagilt läbi raskete õppimiste ja spetsiaalsete kanalite läbi omandatud teadmistega. Lisaks võib informatsioon suuresti ka valesti meelde jääda, kuna seda on palju. Ma ei räägi gemmoloogi või muu spetsialisti soovist info saamiseks süvitsi minekust, vaid abistavast poolest, mida pakutakse kivi näol mures olevale inimesele. Asi peaks olema ja on palju lihtsam. Ei tasu üle mõelda, sest ka sellel kõige lihtsamal inimesel maa peal Jumala silmis peab olema midagi, millesse ta saab uskuda, et see teda toetab ja aitab edasi minna. Ka siis, kui ta ei oska lugeda või kui pole võimalust kivide poest kivi osta. Asi, mille ta leiab kasvõi ilusa kivi näol rannalt – kui ta tunneb, et see toetab teda ja annab talle jõudu, siis see töötab. Tuleb ainult endal armastusega kivi hoida ja paremal juhul ka oma sõnadega sisse õnnistada. Jumala silmis on kõik võrdsed, Jumal aitab kõiki ja toetab kõiki, kes seda abi ja jõudu tegelikult ka otsivad.

Niisiis soovitatakse võtta kivi kätte ja tunda, kas kivi läheb soojaks. Kuid olen seda ka palju kordi praktikas öelnud, et tegelikult läheb ka pastakas soojaks, kui ma seda natukene aega käes hoian. Asjad juhivad lihtsalt soojust. Varem või hiljem soojeneb me käes asi, mida hoiame. Mõni kivi, nagu näiteks hematiit, on oma keemilise koostise tõttu “külm” kivi ja juhib soojust seetõttu halvasti, ometi soojeneb ka see hiljem. Seega on vasturääkivusi päris palju, mis puudutab otsuse langetamist seeläbi, kas kivi soojeneb või mitte.

Enne, kui sa kivi kätte võtad, et saaksid seda proovida, kuidas ta käes tundub, ja mis tunne sellega tekib – enne seda sa märkad kivi silmadega, milletõttu sa kivi juurde lähedki. Tema värv või olemus tõmbas sind enda poole. Just värvi või kuju järgi tuleks lasta ennast juhatada ja usaldada oma sisetunnet. See on ju kõige lihtsam ja selgem viis, kuidas valida. Mõni kivi lihtsalt tundub huvitav, kuid sa ei taha seda endale – on lihtne vahet teha, mis tegelikult ligi tõmbab ja mida on niisama huvitav vaadata.

Sellel eluperioodil vajad sa järelikult just seda värvi, mis sind tõmbab, olgu selleks kas siis siniste variatsioonidega või punase värviga kivi. Kui värv ei oleks peamine ja kauplejad usuksid ise ennekõike kivi omadustesse, siis võiksid kõik kividega kauplejad oma e-poodides pakkuda kivi tutvustust ja tema mõju inimesele ainult teksti kujul, pilti sinna juurde lisamata. Huvi kivide vastu oleks oluliselt väiksem, vähemalt esialgu.

Kui leiad kivi, mis sind visuaalselt paelub, siis usalda ennast ja tea, et selle kivi erinevad toetavad omadused sind sellel perioodil kõige rohkem ka aitavad. Avasta tagantjärgi lugedes, kui hästi sa tunnetasid värvi järgi ära, mida hetkel vajasid.

Tähtkuju järgi endale kivi valida soovitan võib-olla neile, kes kividega alles esmaselt kokku puutuvad, juhul kui värvi järgi usaldus ei teki – mingi ühine nimetaja siiski on tähtkujudel ka olemas, kuid tegelikult taandub kõik peamiselt siiski enda hingearengu astmele, mida keegi hetkel vajab. Kuid kui kivi on kaunis ja kutsub ligi, siis kas endale või kingituseks kellelegi miks ka mitte kinkida ka tähtkuju järgi. Kivi välimus ju liigutab teid ja seega toetab ka tšakrate tööd. Nii et lase ennast juhtida värvides, sest meie energeetilise keha tšakrad – mille ringlemine või vähem ringlemine sümboliseerivad meie keha tervist ja heaolu, on värvidega tähistatud ja nii saad kõige kiiremini aru, mis piirkond sinu kehas kõige rohkem sinu tähelepanu vajaks. Nii hakkad ka ise seoseid looma, miks on antud tšakral probleem tekkinud ja mis elusituatsioon või millised (sund)mõtted sind selle rivist välja viimiseni on viinud.

Üks märksõna on veel lisada. Kui sa läbi aegade tunned, et just üks värv sind tõmbab kõige enam – kord rohkem, kord vähem, aga külmaks ei jäta kunagi – kuid aastad on möödunud ja hing peaks olema juba edasi arenenud, siis tõenäoliset viitab see sellele, et see kivi ja värv toetab sinu olemust kõige rohkem. Selle tähendus on kõige sarnasem sind juhtivale, peamisele omadusele, mida peaksid endaga alati au sees hoidma. Näiteks, kui meeldib sinine, siis see on kurgutšakra värv – iseloomustavaks jooneks on tõde ja see sobib selle järgi elada armastavale inimesele. Kui tal ei võimaldata seda teha ja on sunnitud väljaütlemisi alla suruma, võivad lüüa lained üle pea. Samas tuletab sinine kivi meelde ka rahulikuks jäämist, emotsioonidesse mitte üleni laskumist ning soovitab elu mitte nii tõsiselt võtta, muidu on varsti tervis käest ja pere-ja töötülid kuhjumas.

Nii et kui te olete õnnelik oma eluperioodil ja vajate sinist kivi, siis elate tões täiel rinnal ja see teeb teid õnnelikuks, kuid kui olete liimist lahti ja vajate sinist kivi, siis tuleb emotsioone õppida kontrollima ja teha vajalikud muudatused, et saaksite tunda end taas õnnelikuna, tõe järgi elada. Ja seda see kivi neil perioodidel aitab – toetab seda, mida vajate.

Usaldage värve ja kuju!