Endast

Minu nimi on Maarja. Olen paljuski tavaline inimene – oma õppetundide, inimlikkuse ja äraõpituga. Olen pikalt töötanud ilualal teenidussektoris, teinud läbi aegade oma tööd rõõmu, kire ja eufooriaga kuni ühel päeval muutus minu jaoks kogu senine arusaam elust maa peal või õigemini öelduna, hakati mulle meelde tuletama tegelikkust.

Selleks hetkeks, kui saabus minu ellu saatuslik päev, oli sisehääl sundinud mind intensiivselt otsima juba mõned aastad mingit suuremat Tõde, iseenda jaoks, mis annaks, seletaks lahti elu mõtte ja kõike muud selle juurde kuuluvat. Midagi, mis kergendaks olemist.

Mäletan päeva, kui minu vabad päevad olid veel sisustamata ja vaatasin Oprah telesaadet, kus ta ütles üht raamatut käes hoides: “ See on nagu uus Piibel! Te lihtsalt peate seda lugema!” Selle raamatu autor oli Eckhart Tolle.  Tol hetkel tundsin oma südames tungivat vajadust see raamat leida, läbi lugeda nii kiiresti, kui võimalik ja ammutada endasse uusi teadmisi nii palju kui võimalik. Olin seda nii kaua oodanud. Lihtsalt teadsin, et seda tarkust ma otsinud olingi. Terve elu, nii palju kui ma mäletan ennast ajas tagasi, küsimustele vastuseid otsimas.

Sealt edasi algas minu jaoks uus maailm, uus vaade elule, uued kinnistavad arusaamad. Sain aru, et ma meeleheitlikult püüdsin varasemalt kasvades õppida selgeks masside arusaama elus toimuvast endale suureks pühaks tõeks, mis tegelikult aga vilja ei oleks kunagi saanudki kandma. Õnn peitus hoopiski milleski muus, selle äratundmine on olnud minu elus suurim, mida ensele soovida võiksin.

See on olnud suur ärkamine ja äratundmine. Noorena nägin ja uskusin millegipärast, et asjad on teisiti, kui levinud arvamused. Miks ma seda kõike uskusin, sellele hakkasid vastused aga alles hiljem, ajaga lahti rulluma.

Eckhart Tolle, tema lektüüride sisu ja mõtteselgus neis, on minu jaoks lihtsasti tabatav, kerge lugemine, väga selge seose ja mõttega, kuidagi loogiline. Lugedes laskun esimeste ridadega õndsusesse, iga sõna kuni lause moodustumiseni kõnetab mind. Tema raamatud kõnelevad elumõtte tuumast ja seletavad lahti elu sisu, tuuma, mis justkui nihutab Su alateadvust mõistma ja nägema laiemat pilti. Vähemasti peaks see püstitama enesele küsimuse, “Kas tõde on ikka see, kuidas ma seda olen seni harjunud uskuma ja nägema?”

Aastaid mõtlesin, kui võimas võib-olla tunne, milles ta viibib, olla nii püsivalt kohal ja hetkes, sügavas rahus koguaeg… .Tundus kättesaamatu. Tihti avastasin ennast palumas, ja jälle taas palumas Jumalat, kui väga ma soovin ka ükskord sinna omadega jõuda… Hädasti oleks vaja jõuda, sest siin, maa peal, ei eksisteeri sellest tundest suuremat eesmärki, kuhu ükski hing enesega jõudma peaks. Kuhu iganes inimene liigub, tulem peab kaasama sügavat rahutunnet kõiges ja kõige suhtes. Need hingelised teemad tuleb kõigi ja kõige juures osata ära lahendada; ka rikkuse, vaesuse, õnnega vedamise ja viltu vedamise, õnnetu olemise ja õnneliku olemise juures. Pole vahet, millist elu näiliselt elate, hingeteemade lahendamised on meile esmaülesanded, kõik muu on juba tehnilisem ja lihtsamini teostatav. Enne rahu õuele ei saabu. Varem või hiljem tuletab lahendamata hingeülesanne ennast taas meelde. Ja see ei ole kerge, millega siis juba, aja möödudes, taas silmitsi seista.

Sellel, “Kuues Meel” kodulehel soovin tuua lähemale sisemist vaikust, rõõmu, sisemistele küsimustele vastuste saamist läbi oma kirjapandud lugude, soovin ka tajumeelte teravdamist ja palju muud taolist läbi lihtsate ja vähem lihtsate tarbe- ja väeesemete, millega igapäevaste tegemiste ja toimetamiste juures kokku puutute või millest hingeliselt lugu peate.

Lehe sisu pakub erinevaid aroomiõlilampe essentsõlidele, ikoone, inglikujusid, pendleid, viirukeid, viirukipõletajaid, ruune, kristallidest küünlaaluseid, küünlaid, esoteerilise kujundusega tarbeesemeid ja talismane, jne., jne. Kõike seda, mida hing ihkab selleks, et endale lähemale tuua hingerahu ja rõõmu, hingelist tasakaalu ja muretu(ma)t olemist.

Jõudumööda püüan kirja panna ka oma elus kogetud müstilisi kogemusi – sellest õpitut, elust õpitut ja kogetu, teemad, mis üles püstitatud. Tihtilugu olen pidanud kogema omal nahal elusituatsioone ja saama aru, mis on selle vastus ja miks see minuga toimus. Mõni aeg hiljem olen aru saanud, et sündmus toimus sellepärast, et kohe-kohe on keegi sama murega minu juurde tulemas ja selleks ajaks saan ma teda juba oma nõuga aidata ja mure koos lahti seletada.

Palun ainult varuda kannatust, koduleht ei ole veel päris valmis. Toodete tutvustusi, kasutusotstarvet, jmt. soovin omaltpoolt lahti seletada ka praktilise poole pealt nii palju kui võimalik. Ots on küll lahti tehtud, kuid üsna tihti täiustub toodete valik, mida soovi korral endale kasutusse saaksite soetada ja ajaga lisandub juurde ka uusi lugusid kus loodan, et leiate lugemisel palju äratundmist, rõõmu,  edasiviivat jõudu ning ka helgemat olemist eneses.

Soovin Teile meeldivat külastust Kuues Meel kodulehel.

Maarja Ibrus