Tiibeti viiruk Roheline Tara

1.70

Laos

Kirjeldus

Zimpu rituaalviiruk, mille eriline ettevalmistusviis on üks iidne traditsiooniline kunst Tiibeti kloostri ettekirjutistest. Viiruk koosneb 25 koostisainest, mille muu hulgas sisaldab see ka safranit ning valget ja punast sandlipuud. Tiibeti Roheline Tara viirukid annavad märkamatult rohkem nähtamatut suitsu, kui tavaviirukid, seetõttu tuleks kindlasti aken avada põlemise ajaks.

Valmistatud Nepaalis. Pakis ca 24 viirukipulka. Ühe viiruki pikkus ca 13,5cm.

Süüta viirukiots, oota kuni see hõõguma hakkab ning lase mõni sekund põleda. Olenevalt viiruki sordist, võib kustuda leek iseenesest. Kui ei kustu, puhu õrnalt leek ära. Seejärel aseta viirukipulk metallist viiruki põletajasse, kuna sellel viirukil ei ole pulka sees, mida asetada tavapärasesse puidust või plastikust hoidjasse. Kogu viiruk põleb tuhaks, seetõttu on vajalik turvaliselt põletada ära ka viimane põlev osa viirukist.  Kui kõik turvaline, siis lase viirukil teha oma tööd ja naudi iidset lõhnasegu.

Ära jäta põlevat viirukit järelvalveta!

Viirukeid soovitatakse põletada väiksemates ruumides avatud aknaga (aknal õhutuse asend), selleks et tuba liialt suitsu täis ei läheks ning et viirukist kätte saada just selle viiruki õige lõhnasegment, ilmneb pärast viiruki ärapõlemist. Hõng, mis jääb õhku on ääretult lõõgastav ja meeldiv. Pärast põlemist tuleks sulgeda ka aknen. Aja möödudes eelistad võib-olla juba ka kinnise aknaga põletamist.