Rubiinist ripats ruutu

38.00

Laos

Kirjeldus

Rubiin oma täiuslikkuses – nii omaduselt kui ka värvigammas – on ääretult paeluv väärismineraal. Rubiini, nagu igasugust vääriskivi ja kristalle on eri värvisugemetega ja sellest tulenevalt hinnatakse rubiini ka erinevas väärtuskategoorias. Kõige hinnalisemateks ja haruldasemateks loetakse violetse varjundiga nn „tuvi vere värvi“ korunde. Punase korundi kristallid on aga kõrgetasemelise läbipaistvuse ja säraga. Tänu nendele omadustele võib suur rubiin maksta isegi rohkem kui samaväärse suurusega briljant. Hinnalisemaks peetakse poolläbipaistavat violetset rubiini. Hea kvaliteediga rubiinide värv on igas valguses praktiliselt muutumatu, samas madalama kvaliteediga rubiinid muutuvad päevavalguses kahvaturoosaks. Suurendusklaasi all ilmneb, et looduslikul korundil esineb suletisi ja pisidefekte, samas kui sünteetilised kivid näevad välja puhtad nagu klaas (kasutatud allikas: Jahonts.com).

Antud ripats on mängukaardist tuntud ‘ruutu’ kujuline, matt kivi, millel on eri värvi varjundeid. Üldvärvus on violetne.

Rubiin on jõudu, tahet, kirge – elu, kui sellist – toetav väärismineraal, mille suurusest olenemata tema sügav värvitoon mõjutab teid alateadlikult pingutama, edasiminema, nautima ja ‘elama’ rohkem.

Pärit Ida-Aafrikast. Kinnitus hõbe-roodiumist.

Ligikaudsed mõõtmed 26 x 13 mm.