Pentagrammiga antiikne päevik

13.0015.00

Tootekood: - Kategooriad: ,

Kirjeldus

Tõeliselt antiikse välimusega pentagrammi sümboolikaga nii loitsuraamat või ka päevik on fantastiliselt eheda kujundusega. Puidust kaaned, metallist hinged kaanel ja nööriga justkui kokku seotud raamat kannab endast näiliselt maagilist mõju ja väge. Kaanele on graveeritud pentagrammi kujutis ning lehed raamatus on ühelt poolt reljeefsed, teiselt poolt siledad. Raamatulehed on vana, kulunud kollase värvigammaga, mis innustab lehtedele kirjutama erilise teadmisi ja ainult teile tähtsaid märkmeid.

Raamatut on kahes eri suuruses.

Pentagrammile on omistatud aegade jooksul erinevaid tähendusi. Selles on nähtud täiuslikkuse embleemi kuna viisnurgaosad jagavad üksteist osadeks vastavalt kuldlõikele. Samuti on peetud pentagrammi jumalikkuse sümboliks. Egiptuses oli ta “maa-aluse üsa” sümboliks ning tähistas sümboolset sugulust püramiidi vormiga. Arvatakse ka, et igal tipul oma tähendus. Kõige ülemine tähistab hinge, teistele tippudele on omistatud elementide tähendus: maa, õhk, tuli, vesi, mis juhib meie tähelepanu kohale milles viibime/elame ja millest lähtuvalt sügavat lugu peame pidama – kõik koos on tervik, eraldi seisvana ei ole võimalik eksisteerida.

Pentagrammi on ka ammustest aegadest peetud mõjusaks kaitsevahendiks kurjuse vastu; see on konflikti sümbol, mis kaitseb kandjat ja ta kodu. Pentagrammil on viis tõrjuvat teravikku, mille keskel asub kaitsev pentagon. Pentagramm ühe teravikuga ülessuunatuna tähendab see vaimu jõudu mateeria üle; see on õigluse sümbol. Kahe teravikuga üles- ja ühega (hing) allasuunatuna rõhutab ta inimese lihaliku olemuse võimu vaimu üle.

Pentagrammi keskmes asub kuues element: armastus/tahe, mis kontrollib meid sisemiselt, valitseb mateeriat ja vaimu ning suunab seksuaalenergiat.

Lahtine, ilma ümbriseta ringita pentagramm sümboliseerib avatud kandjat, kes on valmis konfliktiks, on teadlik ja aktiivne.

Ring ümber pentagrammi ohjeldab ja kaitseb. Ring sümboliseerib igavikku ja lõpmatust, elu ja looduse tsükleid.

 

Lisainfo

Mõõtmed -
Suurus

keskmine, suur